12 Şubat 2011 Cumartesi

Yine Bana Yol Göründü


Evet , yine bana yol göründü. Değişik yerleri gezip görmeyi, yeni şeyleri öğrenmeyi, bilgelerle tanışmayı ve bilinmezliğin akışına kendimi bırakmayı dört gözle bekliyorum. Bu seferki gezim 3 ayrı etaptan oluşuyor. Gezimin bir ve ikinci etabında sevgili dostum Pınar “ the iyiinsanlar için” nin organizasyonuna dahil olacağım. 13 Şubatta ilk olarak Bangkok’a , oradan da doğru Burma’ya uçacağım. Rehberimiz Tayland’ta 8 sene rahiplik yapan şu an ise farkındalık/vipassana eğitmenliği yapan Jeff Oliver olacak.

Burma (Myanmar) dünyanın en gizemli ve büyüleyici ülkelerinden biri. Ünlü Kral ve ben filminde Kral'a hediye olarak gönderilen Burmalı kızın ülkesi... Güler yüzlü ve misafirperver Burmalılarla tanışıyor olacağız. Tabii bütün bunların yanında Thailand’ta meşhur Tay masajı ile beyaz kumları olan mavi sular da serinleyip dalış yapmak keyfini yaşayacağız.
27 Şubatta gezimin 2.etabı başlıyor olacak. İlk önce Kamboçya’da Anchor tapınakları ve sonrasında ise deniz, kum,masaj, gün batımı, gün doğuşu…..romantik olan her ne var ise deneyimleyebileceğimiz Koh Chang adasına doğru yol alacağız. .....Ahh keşke ben de orada olsaydım diyeniniz var ise pinar@iyiinsanlariçin” mail adresinden Pınar ile hemen irtibata geçin.

Gezimin son etabında ise Bangkok’tan Yeni Delhi’ye uçuyor olacağım. Yeni Delhi’de uçaktan indikten sonra tren ile Bodhgaya’ya gideceğim. Boddhgaya Buddha’nın aydınlandığı yer olması sebebiyle Budist alemce çok önemli bir yer. Burada Batılılara eğitim veren Root institute var. Orada zihin ve zihnin 54 farklı şekli üzerine eğitim alacağım. Bodhgaya’daki eğitimden sonra Altın Şehir- Amritsar’a, oradan da Dalai Lama’nın yaşadığı Dharamsala’ya gideceğim. Agustos 2010’da ilk olarak oraya gitmiştim. Orayı çok seviyorum. Sanki benim 2.nci evim gibi oldu.
İstanbul’a dönmeden önce bir de Rajastan’ a da uğramak istiyorum ama şimdiden bu konuda bir plan yapmak istemiyorum. Bakalım yollar beni nerelere götürecek…

Şimdilik Hoşçakalın
Sevgiler

P.S : Bangkok, Burma, Kamboçya ve Thailand gezim için ayrı bir blog oluşturdum. Bu blogun ismi “. http://uzakdogugezisi.blogspot.com “ Hindistan gezim ile ilgili bilgi için ise “http://gezilerim-hindistannepal.blogspot.com “isimli blogumu takip edebilirsiniz.